La IX edició del Canguret es va celebrar l'11 de març de 2020 amb un nou rècord de participació: 4097 alumnes de 65 instituts. Aquests van ser els primers classificats de cada categoria:

NIVELL: 1r d'ESO (100 primers de 2188 inscrits)
POS. ALUMNE/AINSTITUTPUNTS
1Pau Alarcón BarberáIES Vila-roja71,25
2Antonio Lamela OjedaIES Vicent Castell i Domènech70,00
3Javier Górriz SorianoIES Vicent Castell i Domènech66,25
4Alex Tena BarriosIES Matilde Salvador62,00
5Pau Franquesa OrtizCentre D'Estudis Monlau61,25
6Alexandr SevryukovIES Benicalap60,75
6Martí CalvoIES Rodolfo Llopis60,75
8Marc GarciaFundació Llor60,00
9Martín García AlcocerIES San Antonio De Benageber59,25
10Omar Arnaiz GozalbesIES Les Foies58,50
11Martín Bojados ZorrásIES Llombai58,25
12Aroa Rodríguez MoricheIES Enric Valor56,25
12 Ies Enric Valor2------------------IES Enric Valor56,25
14Hugo Vigil DíazIES Matilde Salvador55,00
15Albert Llopis TejedorIES Joan Coromines54,75
15Laia López BoludaIES Moixent54,75
17David Doñate MorenoIES Juan Bautista Porcar54,50
17Laia Delgado FranchIES Gilabert De Centelles54,50
19Guillem Ayet MolésIES Professor Broch i Llop54,25
19Rubén Vinuesa SorlíIES Leopoldo Querol54,25
21Sergio Morote RamírezIES El Vinalopó53,75
22Mar Martínez ScarpatiIES Benicalap53,25
22Rodrigo Vicente MuñozSalesians Burriana53,25
24Biel Estella PiquetINS De Sant Llorenç De Morunys52,75
25Rocío Ridaura SauriIES Enric Valor52,50
25Vicent Mahiques MahiquesIES Les Foies52,50
25Sofía Cozmina CiupaFundación Flors52,50
28Julia Albert GuinotSalesians Burriana52,25
29Martina Guanter MartínezIES Benicalap52,00
29Manuel Guerrero PedreroIES Matilde Salvador52,00
29Joana Benavent MompoIES Les Foies52,00
32Maya LunguIES Juan Bautista Porcar51,75
33Maria Serrano SeguraIES La Vall D'Alba51,50
34Eloi Martínez NinotIES Leopoldo Querol51,25
35Pau Tejero FernándezIES Benicalap50,75
35Aníbal Moliner VicenteIES El Prat50,75
37Aitana Cuenca SánchezIES Matilde Salvador50,50
37Roberto López HencheIES El Vinalopó50,50
37Alèxia Arce DomènechCentre D'Estudis Monlau50,50
40Guillem Sanchordi PlanellesIES Llombai49,75
41María Chisbert CompanyIES Benicalap49,50
41Nerea MorenoIES Gonzalo Anaya49,50
43Elena Renau GimenoIES Vila-roja49,25
44Noelia CalahorroIES Gonzalo Anaya48,75
44Elena Sellés VeraIES El Vinalopó48,75
44Raquel Guillén MarcoIES Penyeta Roja48,75
44Hugo Salas CasanovaIES La Vall D'Alba48,75
48Anna Martínez PalancaIES Benicalap48,25
49Aline Violette Heldring SimonInstitut Maremar48,00
49Nuria Vivancos PitelIES El Clot48,00
51Carlos Serrano AlmelaFundación Flors47,75
52Africa CostaIES Gonzalo Anaya47,50
52Marcos Romero AlcañizIES Jaume I De Borriana47,50
52Lucas Palermo AndreuIES El Caminàs47,50
55Marcos Nieto CantóIES La Mola47,25
55Pablo Cerdà CatalàIES Les Foies47,25
57Paula PerezIES Gonzalo Anaya47,00
57Nora Rubert ConesaIES Violant De Casalduch47,00
57Diego Blázquez GarcíaCentre D'Estudis Monlau47,00
60Lucía Tecles VillenaIES San Antonio De Benageber46,75
61Pau Castelló PatuelIES Francesc Tàrrega46,50
61Andrea Ribelles MaciulyteIES Les Foies46,50
63Ulyana GaydukIES Benicalap46,25
63Mohamed YechouIES Vilafranca46,25
63Félix Villarroya NavarroIES Violant De Casalduch46,25
63Leo Vinuesa De La VaraINS Narcís Monturiol46,25
63Dídac Llácer AusinaIES Juan De Garay46,25
63Keira Fenollosa ZarzaIES Benigasló46,25
69Davinia Chust AsensioSalesians Burriana46,00
70Maria Beltran PoyIES Vila-roja45,25
70Oriol Cabedo BalaguerIES Betxí45,25
72Alejandro Cairols Sanjuan,IES Les Foies44,75
72Gabriel Boscà SanzIES Bernat Guinovart44,75
74Izan OrtizIES Gonzalo Anaya44,50
74Tobías Cantó CremadesIES La Mola44,50
74Carla Flores TenzaIES La Mola44,50
74Jordi Espí PérezIES Bellaguarda44,50
78Carmen Benito OropesaIES La Mola44,25
78Francisco Sánchez CabezaIES Benigasló44,25
78Leire Barona MartinezIES El Clot44,25
81Iker Navarro PérizIES Serra D'Espadà44,00
81Claudia Basiero CardaIES Vila-roja44,00
81Ainhoa Prieto SánchezIES La Mola44,00
81Yago Maicas AnicetoIES Juan Bautista Porcar44,00
81Sara Mondéjar GalipiensoIES El Vinalopó44,00
81Mónica Navalón MolláIES Moixent44,00
87Gerard Mestre GarcíaIES Professor Broch i Llop43,75
87Daniel Garcia AlcaideIES L'Alcalatén43,75
87Pau MahiquesIES Les Foies43,75
87Ximo Martì BenaventIES Les Foies43,75
87Álvaro Román PeñascoIES Honori Garcia43,75
92José Malonda FerriolIES Benicalap43,50
92Mara San Miguel ChesaIES Juan Bautista Porcar43,50
94Felix CarballoIES Gonzalo Anaya43,25
94Iraide Manzana RódenasIES Benigasló43,25
96Érik Jurrisen AndrésIES Francesc Tàrrega43,00
96Mireia Belinchón CastilloIES Matilde Salvador43,00
96Pablo Aguilella GoterrisIES Professor Broch i Llop43,00
96Marc Artero JoyaIES Professor Broch i Llop43,00
100Martina Pascual RevertSES La Llosa De Ranes42,75
100Jorge Iserte IbañezIES L'Alcalatén42,75


NIVELL: 2n d'ESO (100 primers de 1909 inscrits)
POS. ALUMNE/A INSTITUT PUNTS
1
Dan Manuel VanceaIES Vila-roja79,75
2Rubén Juan HerreraIES Alvaro Falomir67,50
3Álvaro Flores ReinaIES Professor Broch i Llop65,00
4Marc Jovaní BellésIES Vicent Castell i Domènech64,25
5Lluís Arrandis OluchaIES Serra D'Espadà62,50
5Ana María Del Campo ArchilésIES Vila-roja62,50
5Arnau Del Rio SanzMaristes Igualada - FChampagnat62,50
8Sergi Prior AlbertIES Gilabert De Centelles60,00
9Iván Roda AdellIES Leopoldo Querol57,25
9Rosa Llohis GrimaldosINS De Sant Llorenç De Morunys57,25
11Patricia Florentina PletescuIES Matilde Salvador56,75
12Miguel TebarIES Gonzalo Anaya56,00
12Júlia Arumí ColellINS De Sant Llorenç De Morunys56,00
14Aimar Bernal AtenciaIES El Vinalopó53,25
15Joel Portillo EdoIES La Vall D'Alba53,00
16Marina Malagrida CuevasInstitut Maremar52,50
16Xavi Gascó SuchIES Bernat Guinovart52,50
18Francesc Cabrera SansaloniIES Jaume II El Just52,25
19Samuel Zaragoza PastorIES Benicalap52,00
19Pau Font SaavedraIES Professor Broch i Llop52,00
19Aleix Edo MartinezIES La Vall D'Alba52,00
22Elena Andreu BodyCentre D'Estudis Monlau51,50
22Carlos Montañés JoverIES El Prat51,50
24Blai Carbó GarcíaIES José Vilaplana51,00
25Marta Chabrera TortosaIES Francesc Tàrrega50,75
26Bilal El AissaouiIES Joan Coromines50,50
26Alex Mataix PérezIES El Vinalopó50,50
26Raúl De Loño RodríguezIES Vicent Castell i Domènech50,50
29Víctor Doménech PuigIES El Prat50,00
30Carlos Ruíz MarínFundació Llor49,75
31Hugo Gómez FariñaIES Francesc Tàrrega48,75
31Daniel KalinichenkoIES Serra D'Espadà48,75
31Natxo González InfanteIES Violant De Casalduch48,75
34Ali NasseredineIES Jaume I De Borriana48,50
34María López ManuelIES Serra D'Espadà48,50
34Guillem Reverter FalcóIES Leopoldo Querol48,50
37Ariadna Fuentes QueraltIES Honori Garcia48,25
38Joan Castellet AlmelaIES Bovalar48,00
39David Marín AgutIES Professor Broch i Llop47,75
40Mar PalmeroIES Gonzalo Anaya47,50
40Sebastián Martínez MartínezIES Violant De Casalduch47,50
40Alvaro Salvador RodriguezIES La Vall De Segó47,50
40Jordi Bodelon MartínezIES La Vall D'Alba47,50
44Marcos YerbesIES Gonzalo Anaya47,25
44Yasser Alimmouch TbatouIES José Vilaplana47,25
46Lucas López CaballeroIES Matilde Salvador46,25
46Rafael Castillo GarcíaIES Francesc Tàrrega46,25
46Hector GarcesIES Gonzalo Anaya46,25
46Marc Font BrochIES Benigasló46,25
50Manel SanchisIES Gonzalo Anaya46,00
50Miriam Pastor PratsPuértolas Pardo46,00
50Ester Andrés MateuIES La Vall De Segó46,00
53 Montesión9-----------------------Montesión45,75
53Claudia Ortiz FerragudIES Bernat Guinovart45,75
53Miriam Serrano AlbiolIES José Vilaplana45,75
56Fabián Escamilla WhitbreadIES San Antonio De Benageber45,50
56Andreu Martínez CabreraIES Sucro45,50
58Robert Ruiz LópezINS Narcís Monturiol45,25
58Elena Albero OrtegaIES Professor Broch i Llop45,25
58Junsheng ChenCentre D'Estudis Monlau45,25
61Lucía Olivares PiñeroIES La Mola45,00
61Nuria Narros PellínIES La Mola45,00
61 Ies Violant De Casalduch10------IES Violant De Casalduch45,00
61Andrés Cuevas MartínezIES Juan Bautista Porcar45,00
61Ángel Albiach BruIES La Vall De Segó45,00
61Diego Cano CaballerSalesians Burriana45,00
61Hugo Checa AguileraIES El Prat45,00
68Lucía Sixto CasalIES Juan Bautista Porcar44,75
68Jorge Juan IturraldeIES Juan Bautista Porcar44,75
68Irene Alberola CavaIES Juan De Garay44,75
68Nacho Fuster GómezNtra. Sra. Consolación44,75
68Tarik El Hari El BrehmatiIES José Vilaplana44,75
73Manel Ruiz CamañIES Matilde Salvador44,50
73Carme Pachés SerraIES Jaume II El Just44,50
73Maria Perpiñá AlmiñanaIES Bellaguarda44,50
76Luna Martin MirallesIES Vilafranca44,25
76Carlos Lifante CuestaIES El Vinalopó44,25
76Jordi López AmbrósIES Enric Valor44,25
79Ángeles Romero NavarroIES Gilabert De Centelles44,00
79Lucía Hernándiz JusteSalesians Burriana44,00
79Nerea Orenga SalvadorIES Honori Garcia44,00
82Domas SkabysIES Jaume II El Just43,75
82Alex DragulinIES Professor Broch i Llop43,75
82Bruno Nevot CatalanIES L'Alcalatén43,75
82Luca Taiyang Ruiz CuencaIES Bellaguarda43,75
86Sofía Niang PanaderoIES Benicalap43,50
86Naiara Higeo MartínezIES Jaume I De Borriana43,50
86José Valero MonfortIES Llombai43,50
86Nayra Viñas StereoInstitut Maremar43,50
86Iván Castell AbarguesIES L'Alcalatén43,50
86Hatim Falak LaarajIES L'Alcalatén43,50
86Laura Álvarez RíosIES La Vall D'Alba43,50
93Guillem Rodríguez CorellaIES Jaume II El Just43,00
93Dante Alejandro Funes AguilarINS Narcís Monturiol43,00
93Álex Peinado TrillesIES Professor Broch i Llop43,00
93Myrna Zueras AyusoInstitut Maremar43,00
93Elsa GironFundació Llor43,00
98Gabriela Sifre SegoviaIES Matilde Salvador42,75
98Manel Juan BlascoIES La Vall D'Alba42,75
98Diego Pitarch GalianaIES Betxí42,75
98Joan Ballester PérezIES Betxí42,75