Es va celebrar l'1 de març de 2017. Hi van participar 2429 alumnes  de 47 col·legis i instituts.
Aquests van ser els primers classificats de cada categoria:


NIVELL: 1r d'ESO  (1384 alumnes)
POS
ALUMNE INSTITUT
PUNTS
1 Natàlia Bellver Mestre IES El Caminàs 77,50
2 Joan Borja Cortés IES Bellaguarda 75,00
2 Óscar Rubert Goterris IES Broch i Llop 75,00
4 Miquel Martí González IES Bellaguarda 73,75
5 Sofía Foved Uribe IES Clot del Moro 73,00
6 Carles Custodio Ferrando IES La Vall d'Alba 72,50
6 Abril Fenollosa Andrés IES Betxí 72,50
8 Yassine Siaghi IES Francesc Ribalta 71,25
9 Sergio Rius Poveda IES Vicent Castell i Domènech 70,00
10 Patricia Rodriguez Alonso IES La Vall d'Alba 68,75
11 Cristian Navarro Collado IES Jaume I 68,00
12 Marina Máñez De Paúl IES Clot del Moro 66,00
13 Maia Abigail Castaño IES L'Alcalatén 65,00
13 Sergio Gozalbo IES Gilabert de Centelles 65,00
13 Izan Peralbo Forna IES Bellaguarda 65,00
16 Marta Vidal Reverter Salesianos San Juan Bautista 64,75
17 Iman Bouchikh El Jarroudi Ins Narcís Monturiol 63,75
17 Raquel Fernandez De La Pradilla Ibañez IES Bovalar 63,75
17 Aleix Flores Pradilla IES Broch i Llop 63,75
20 Mario Luna IES Joan Baptista Porcar 63,50
21 Xavi Bellés Sanseverino IES Broch i Llop 63,00
22 Nazareth Balada Peña IES Penyeta Roja 62,50
22 Diego Bayona Falgás IES Bellaguarda 62,50
22 Adrián Llinares Beneyto IES Bellaguarda 62,50
25 Luz Cid Castell IES José Vilaplana 62,00
26 Jorge Amorós Cremades IES El Vinalopó 61,25
26 Xavier Castell Ferreres IES José Vilaplana 61,25
26 Jofre Mas Montoriol Escola Vall de Lord 61,25
26 Manuel Rodríguez IES Joan Baptista Porcar 61,25
26 Daniel Toboso INS Mare de Déu de la Candelera 61,25
31 Alicia Fernandez De La Pradilla Ibañez IES Bovalar 61,00
31 Ainhoa Traver Falomir IES La Vall d'Alba 61,00
33 Júlia Portas Saló Ins Narcís Monturiol 60,00
34 Andrea Mas Escrig IES La Vall d'Alba 59,75
35 Emma Corbí Lozano IES Las Norias 59,00
36 Ainhoa Bernabeu Martínez IES José Vilaplana 58,75
36 Tomás Faus Sempere IES Pare Arques 58,75
36 Pere Lanuza Ramón IES Bellaguarda 58,75
36 Martín Suescum Miravet IES Broch i Llop 58,75
40 Ariadna Gracia García IES Clot del Moro 58,25
41 Amadeo Bellver Martínez IES Clot del Moro 58,00
41 Tudor Duca IES Vila-roja 58,00
41 Lucía Gumbau Doñate IES Betxí 58,00
41 Lucía Molinos Amador IES Jaume I 58,00
45 Santiago Agut Prato IES Vila-roja 57,50
45 Álvaro Andrés De Lamo IES El Vinalopó 57,50
45 Alba Lafuente Borrás IES Broch i Llop 57,50
45 Javier Lloret Llorca IES Bellaguarda 57,50
49 Sergi Sanmartín Garcia IES Jaume I 57,25
50 Nerea Mínguez IES Gilabert de Centelles 57,00
51 Daniel Moliner Rodríguez IES L'Alcalatén 56,75
52 Keira Mateu Traver IES La Vall d'Alba 56,50
53 Iker Simarro Aguado IES Bellaguarda 56,25
54 Lucía De La Rosa Pardo IES Betxí 56,00
54 María Escrig Peris IES L'Alcalatén 56,00
54 Oriol Tudela Musoles IES Jaume I 56,00
57 Marc Ramon Ferrer IES Bellaguarda 55,75
58 Mireia Oliver Hernández IES Las Norias 55,25
59 Oscar Castel Puchol IES Leopoldo Querol 55,00
59 M Carmen  Perís Mechó IES Penyeta Roja 55,00
61 Jose Rovira Poy IES Vila-roja 54,75
62 Maryem Azzouz IES Gilabert de Centelles 54,50
62 Daniela Gardey De Carvalho IES Broch i Llop 54,50
64 Lucas Fernández Usó IES Broch i Llop 54,00
64 Saray Zomeño Rodrigo IES Gonzalo Anaya 54,00
66 Rubén Albiol Alhambra IES Penyeta Roja 53,75
66 Clara Ferrer Gállego IES Bellaguarda 53,75
66 Óscar Palmer Peiró IES Francesc Tàrrega 53,75
66 Laia Romero Gil IES L'Alcalatén 53,75
70 Pol De Tayrac Román IES Penyeta Roja 53,50
70 Elena Vicente Carrasco IES Las Norias 53,50
72 Vera Peirats Sorribes IES Betxí 53,25
72 Alba Pertusa Monferrer IES Broch i Llop 53,25
74 Lucía García Salvador IES Honori Garcia 53,00
74 Javier Sola Martínez IES Honori Garcia 53,00
76 Leonardo Babut Ilie IES Clot del Moro 52,50
76 Luís Chiva Porcar IES L'Alcalatén 52,50
76 Daniel Guillamón IES Joan Baptista Porcar 52,50
76 Mario López Honrubia IES Honori Garcia 52,50
76 José Such Sánchez IES Bellaguarda 52,50
81 Joel Bisquert Sanchis IES Vicent Sos Baynat 52,25
81 Adrián López Julián IES Vicent Castell i Domènech 52,25
83 Vicent Xavier Martorell Macías IES Leopoldo Querol 52,00
83 Lucia Sabater Jiménez IES Clot del Moro 52,00
83 Ainhoa Vila Alos IES Clot del Moro 52,00
86 Olga Ibarra Serrano IES Las Norias 51,50
87 Pablo Casa Benet IES Penyeta Roja 51,25
87 Carles Cortes Gimeno IES Gonzalo Anaya 51,25
87 Beatriz Vicente Ortiz IES José Vilaplana 51,25
90 Miriam Tortosa Sabaniego IES Honori Garcia 50,75
90 Aitor Vilar Escrivá IES Llombai 50,75
92 Maria Carda Clausell IES Francesc Tàrrega 50,50
92 Meryem El Mourabit IES Clot del Moro 50,50
92 Saray Martínez Álvaro IES Clot del Moro 50,50
95 Josué Cocera Lara IES L'Alcalatén 50,25
95 Leyre Garcia Orenga IES Honori Garcia 50,25
95 Unai Marrero Palacios Secció IES Serra d'Espadà 50,25
95 Clara Moyano Aguilar IES Torreblanca 50,25
95 Rafael Redac Román IES Vicent Castell i Domènech 50,25


NIVELL: 2n d'ESO  (1045 alumnes)
POS ALUMNE INSTITUT PUNTS
1 Néstor Salvador Sebastián IES L'Alcalatén 83,25
2 Leonardo Costa Lesage Col·legi "Santa Cruz" de Mislata 73,75
3 Martina Blázquez Franch IES Betxí 71,00
4 Leyre Macián Catalán IES Francesc Tàrrega 55,50
5 Marc Grau Tena IES Leopoldo Querol 54,50
6 Ines Perez Edo IES Vicent Sos Baynat 52,75
6 Oriol Domínguez Aragonés IES Francesc Tàrrega 52,75
8 Adriana Rahela Dandoczi Tutui IES Bellaguarda 52,50
8 Alba Hongua Ciurans Pozo IES José Vilaplana 52,50
8 Rosa María Feliu Aguilella IES Serra d'Espadà 52,50
11 Javier Sánchez Aguado IES Benicalap 52,00
11 Miquel Moliner Belles IES La Vall d'Alba 52,00
13 Alexandru Paul Adam IES Llombai 51,00
13 Joan Nogales Esteve IES Leopoldo Querol 51,00
15 Sergio Garríguez Redondo IES Francesc Tàrrega 50,75
16 Aimar Sáez Sánchez IES El Vinalopó 50,00
16 Alejandro Hungria Palomares IES Bovalar 50,00
16 Jose Sancho Jimenez IES Bovalar 50,00
19 José María Mira Esteban IES El Vinalopó 48,75
19 Ricardo Sales Piquer Salesianos San Juan Bautista 48,75
21 Dani Mata Font IES Broch i Llop 48,00
22 Mireia Carceller Piquer IES Serra d'Espadà 47,50
23 Alberto Domingo Gómez IES Francesc Tàrrega 47,25
23 Hugo Marcelino Anellos IES Penyeta Roja 47,25
25 Aina Francés Llueca IES Broch i Llop 47,00
25 José Manuel Miquel Giner Salesianos San Juan Bautista 47,00
27 Laura Guzmán Severiche IES Juan de Garay 46,50
27 Martí Forner Sales IES José Vilaplana 46,50
29 José Albert Andrés IES Serra d'Espadà 46,25
29 Lara Del Valle Pitarch IES Serra d'Irta 46,25
31 Raquel Hortelano Sánchez IES Penyeta Roja 46,00
32 Eva Alexellis Epifantseva IES José Vilaplana 45,75
32 Pau Guerri Andrés IES Clot del Moro 45,75
34 Isabel Llopis Company IES Bellaguarda 45,00
34 Javier Llopis Manzano Salesianos San Juan Bautista 45,00
34 Lucía Gómez Navarro IES Bellaguarda 45,00
34 Manuel Carceller Sebastià IES El Caminàs 45,00
34 Nerea Martínez Herrero IES Serra d'Espadà 45,00
34 Pablo Luis Monferrer IES Francesc Ribalta 45,00
40 Lucía Bernabeu Guijo IES L'Alcalatén 44,50
40 Manar El Hadri Hadri IES Leopoldo Querol 44,50
42 Adrian Lafuente Forcada IES Vicent Sos Baynat 44,25
42 Gwendoline Martínez Ble IES L'Alcalatén 44,25
42 Noa Barreda Marín IES Vicent Castell i Domènech 44,25
45 Daniel Macein García IES Bellaguarda 44,00
45 Pablo Rallo Fes IES La Vall d'Alba 44,00
47 Didac Guarinos Martínez IES El Vinalopó 43,75
47 Mery Hernández Cantó IES Broch i Llop 43,75
49 Lucía Romero Pérez IES Jaume I 43,50
49 Martin Bardella Estopa IES La Vall d'Alba 43,50
49 Nekane Corozo Oyanguren IES Jaume I 43,50
52 Héctor Bachero Escrig IES L'Alcalatén 43,25
52 Óscar Marco Aracil IES El Vinalopó 43,25
54 Giona Teglio IES Penyeta Roja 43,00
54 Guillem Rosell IES Joan Baptista Porcar 43,00
54 Pablo Martín Bort IES Broch i Llop 43,00
57 Cristian Vidal Marin IES La Vall d'Alba 42,75
57 Isabel Mora Piquer IES Francesc Tàrrega 42,75
59 Carlos Nitoi IES Vila-roja 42,50
59 Marta Saiz Argudo IES José Ballester Gozalvo 42,50
61 Itziar Mallén Adan IES Serra d'Espadà 42,00
61 Laia Beltrán Gallén IES Penyeta Roja 42,00
63 Arnau Martínez Segarra IES La Vall d'Alba 41,75
63 Cristina Catalán Llorens IES Francesc Tàrrega 41,75
63 Cristina Vidal Herrero IES Broch i Llop 41,75
66 Estela Capella Capella IES Jaume I 41,50
67 Josep Clar Martí Puértolas Pardo 41,25
67 Sandra Ruiz Balfagon IES Bovalar 41,25
67 Selma Hamidi IES Francesc Tàrrega 41,25
70 Borja García Tomás IES Llombai 41,00
70 Teresa Solsona Carratalá Col·legi Ntra. Sra. de Monte-Sión 41,00
72 Carla Petit Archelós Salesianos San Juan Bautista 40,75
72 Carla Puig Igual IES José Vilaplana 40,75
72 Marcel Garcia Prades IES Broch i Llop 40,75
72 Pablo Madrigal Benavent IES Pare Arques 40,75
72 Ruth Claramonte Álvarez IES Penyeta Roja 40,75
72 Victor Albert Mora IES Gonzalo Anaya 40,75
78 Ingrid Albert IES Joan Baptista Porcar 40,50
78 Juanjo Font Picazo Salesianos San Juan Bautista 40,50
80 Balma Cabedo Andrés IES Broch i Llop 40,25
81 Cai Xinhao Col·legi Ntra. Sra. de Monte-Sión 40,00
81 Eneas Franch Gasch IES Betxí 40,00
81 Malena Monferrer Andrés IES Serra d'Espadà 40,00
81 Mara Cuevas Ramón IES Bellaguarda 40,00
81 Óscar Pinto Sansano IES Penyeta Roja 40,00
81 Raquel Garrapiso Amorós IES El Vinalopó 40,00
87 Iñaki Ferrandis Martinez IES Vila-roja 39,75
87 Irene Micó Molina IES El Vinalopó 39,75
87 Raisa Gheorghe IES Bovalar 39,75
87 Ye Jiaying IES Benicalap 39,75
91 Maria Teresa Quintana Sánchez Col·legi Ntra. Sra. de Monte-Sión 39,50
92 Daniel Mor Parra IES Broch i Llop 39,25
92 Marc Caballer González IES Broch i Llop 39,25
92 Pepe Segura López Salesianos San Juan Bautista 39,25
95 Andreu Balaguer Ortells IES Broch i Llop 38,75
95 David Amorós Carbó IES Juan de Garay 38,75
95 Eduardo Revelo Vaca IES José Ballester Gozalvo 38,75
95 Gemma Cerdá Pitarch IES José Vilaplana 38,75
95 Héctor Mora Cano Col·legi Ntra. Sra. de Monte-Sión 38,75
95 José Lloret Asensi IES Bellaguarda 38,75
95 Juan Casanova Peral IES Leopoldo Querol 38,75
95 María Abad Martínez IES Francesc Ribalta 38,75
95 Pau Bolaño Cubertorer Ntra. Sra. Consolación 38,75
95 Pau Cortés Asensio IES Broch i Llop 38,75