Es va celebrar el 17 de febrer de 2016. Hi van participar 2170 alumnes  de 44 col·legis i instituts.
Aquests van ser els primers classificats de cada categoria:


NIVELL: 1r d'ESO

POS ALUMNE/A INSTITUT PUNTS
1 Mar Vergara Sanchís IES FRANCESC RIBALTA 85,00
2 Javier Sánchez Prieto IES PROFESSOR BROCH I LLOP 83,75
2 Leonardo Costa Lesage COL·LEGI SANTA CRUZ 83,75
4 Dani Mata Font IES PROFESSOR BROCH I LLOP 77,50
5 Angel Mas Justiniano IES NÚM. 3. LA VILA JOIOSA 73,75
6 Miguel Sastre Romero IES EL CAMINÀS 70,75
7 Mario Herrero Safont IES BETXÍ 70,00
7 Marc Sancho Mañanós IES VILA-ROJA 70,00
9 Juan Arroyo Bellver IES BENICALAP 68,75
10 Jose Albert Andrés IES SERRA D'ESPADÀ 68,50
11 Martina Blázquez Franch IES BETXÍ 68,25
12 Carlos Traver Lebedere IES VICENT SOS BAYNAT 68,00
13 Marc Utrera Barberá IES ALFONSO XIII 67,50
13 Manel García IES CLOT DEL MORO 67,50
15 Pablo Gasulla Simó IES VILA-ROJA 66,25
16 Jordi Calahorro Sánchez IES BETXÍ 66,00
16 Àngels Puig Sebastià INS LA SÉNIA 66,00
16 Pablo Madrigal Benavent IES PARE ARQUES 66,00
19 Iván Martínez Muñoz IES VICENT CASTELL I DOMÈNECH 65,75
19 Ricardo Sales Piquer COL.S.J. BAUTISTA-SALESIANOS 65,75
21 Elizaveta Gerasimova INS VILA-SECA 65,25
22 Pablo Rallo Fes IES ALFONSO XIII 65,00
22 Adrián Diago Ros IES BENICALAP 65,00
22 Daniel Ramírez Barba IES FRANCESC RIBALTA 65,00
22 Judit Tena Miralles IES VILAFRANCA 65,00
22 Carlos J. Nitoi IES VILA-ROJA 65,00
27 Ines Roca Belliure IES MAESTRAT 64,75
27 Marta Li Vivó Vindel COL.NTRA.SRA. DE MONTE-SIÓN 64,75
29 Sergi Ortiz Suñer IES JUAN BAUTISTA PORCAR 64,50
30 Arnau Martínez Segarra IES ALFONSO XIII 63,75
30 María Aznar IES CLOT DEL MORO 63,75
30 Julieta Sorribes Cajas IES LLOMBAI 63,75
33 Candela Garcia Montull IES MAESTRAT 63,50
34 Cristina Vico Sanchez IES BETXÍ 63,00
35 Javier Rúa Cervantes IES EL CAMINÀS 62,50
35 Helena Pizarro IES CLOT DEL MORO 62,50
35 Ruben Morote Ramirez IES VINALOPÓ 62,50
38 Pau Castillo Segura IES EL CAMINÀS 62,00
38 Jorge Martinez Broch IES GILABERT DE CENTELLES 62,00
40 Joan Bort Martínez IES JUAN BAUTISTA PORCAR 61,75
41 Hector Mora Cano COL.NTRA.SRA. DE MONTE-SIÓN 61,25
42 Irene Ventura Orta IES BETXÍ 61,00
42 Eduardo Bellmunt Arzo COL.NTRA.SRA. DE LA CONSOLACIÓN 61,00
42 Yaiza Della Ventura IES MAESTRAT 61,00
45 Ylenia Vidal Rodríguez IES BETXÍ 60,50
45 Rosa Mª Feliu Aguilella IES SERRA D'ESPADÀ 60,50
47 Enrique Villa Besalduch IES FRANCESC RIBALTA 60,25
48 Marcel Garcia Prades IES PROFESSOR BROCH I LLOP 60,00
48 Andrei Daniel Vlad IES LLOMBAI 60,00
48 Candela Gomez Prats IES VILAFRANCA 60,00
48 Natalia Herrero Escorihuela IES VILAFRANCA 60,00
48 Unax Inchausti Torre IES VILAFRANCA 60,00
48 Bogdana Iuliana Neagu IES VILAFRANCA 60,00
48 Saskia Doberenz Melendez INS VILA-SECA 60,00
55 Miquel Moliner Bellés IES ALFONSO XIII 59,75
55 Clara Medina Vilar IES PENYETA ROJA 59,75
55 Paula Peset Bort IES MAESTRAT 59,75
58 Oscar Marcos Aracil IES VINALOPÓ 59,50
59 Marina Prats García IES VINALOPÓ 59,25
60 Oriol Domínguez Aragonés IES FRANCESC TÀRREGA 59,00
61 Manuel Cuacos IES CLOT DEL MORO 58,75
61 Héctor Utrillas IES CLOT DEL MORO 58,75
63 Sara López Lerma IES ÁLVARO FALOMIR 58,50
63 Javier Sánchez Aguado IES BENICALAP 58,50
65 Ingrid Albert IES JUAN BAUTISTA PORCAR 58,00
65 Guillem Rosell Sales IES JUAN BAUTISTA PORCAR 58,00
65 Carlos Chiva Peris IES SERRA D'ESPADÀ 58,00
68 María Abad Martínez IES FRANCESC RIBALTA 57,75
69 Pau Cortés Asensio IES PROFESSOR BROCH I LLOP 57,50
69 Mario García Blasco IES PROFESSOR BROCH I LLOP 57,50
69 Manuel Carceller Sebastià IES EL CAMINÀS 57,50
69 Sonia Aznar IES CLOT DEL MORO 57,50
69 Laia Carrió IES CLOT DEL MORO 57,50
69 Ruben Deusdad Ramos IES VILAFRANCA 57,50
69 José Landete Bovea IES VILA-ROJA 57,50
76 Núria Costa Palos IES FRANCESC RIBALTA 57,00
76 Lucia Carratalá Marín COL.NTRA.SRA. DE MONTE-SIÓN 57,00
78 Giona Teglio IES PENYETA ROJA 56,25
78 Inés Tomás Forcada IES SERRA D'ESPADÀ 56,25
78 Ivan Pitarch Morraja IES VILAFRANCA 56,25
78 Angela Naranjo Jurado IES VILA-ROJA 56,25
78 Andrés Pavón IES XIMÉN D'URREA 56,25
83 Samuel Ortiz Pérez IES BENICALAP 56,00
83 Pau Martí Villalonga IES GILABERT DE CENTELLES 56,00
83 Óscar Renau IES XIMÉN D'URREA 56,00
86 Luna Álvarez Ríos IES ALFONSO XIII 55,75
86 Patrícia De Batlle Vargas INS NARCÍS MONTURIOL 55,75
86 Isabel Mora Piquer IES FRANCESC TÀRREGA 55,75
89 Joana Galiana Molina INS NARCÍS MONTURIOL 55,50
90 José Perez Bolo IES IES BELLAGUARDA 55,00
90 Pau Guerri IES CLOT DEL MORO 55,00
92 Aron Bou Pelillo IES PENYETA ROJA 54,75
93 María Ruiz Capdevila COL.S.J. BAUTISTA-SALESIANOS 54,50
93 Itziar Mallén Adan IES SERRA D'ESPADÀ 54,50
93 Pau Martí Cervera IES VICENT SOS BAYNAT 54,50
93 Lidia Prades Tena IES VILAFRANCA 54,50
97 Paula Monserrat Barrachina COL.S.J. BAUTISTA-SALESIANOS 54,25
98 Abril Pallisera Rocha INS NARCÍS MONTURIOL 54,00
98 Diego Zaera Segura IES PENYETA ROJA 54,00
98 Pablo Barreda Troncho IES FRANCESC RIBALTA 54,00


NIVELL: 2n d'ESO

POS. ALUMNE/A INSTITUT PUNTS
1 Pablo García Insa IES EL CAMINÀS 69,75
2 Eva Traver Romero IES PROFESSOR BROCH I LLOP 66,00
3 Lidia Holgado Pazos IES VICENT CASTELL I DOMÈNECH 63,00
4 Claudia Fornás Moliner IES JUAN BAUTISTA PORCAR 62,00
5 Álvaro José Fort Martínez IES BENICALAP 61,00
6 Roderic García Juan INS MARE DE DÉU DE LA CANDELERA 58,25
7 Silvia Alegre Villa IES VICENT CASTELL I DOMÈNECH 57,50
7 Antonio Martínez IES CLOT DEL MORO 57,50
7 Raphael Oualid Barbosa IES JAUME I 57,50
10 Laura Valdazo Martínez IES EL CAMINÀS 57,25
11 Pau Hostalet Vicent IES JOSEP DE RIBERA 57,00
11 Daniel Verge Moreno INS LA SÉNIA 57,00
13 Marc Vicente García IES VICENT SOS BAYNAT 56,00
14 Samuel Bonet Contreras IES FRANCESC TÀRREGA 55,75
15 Indra Alejandro Zarco Azor IES FRANCESC TÀRREGA 54,75
16 Sergio Andrés Ortiz IES FRANCESC TÀRREGA 54,50
17 Ferrán Cortés Pérez IES BELLAGUARDA 54,00
18 Paula Nebot Climent IES JAUME I 53,75
18 Marta Ros Boira IES JAUME I 53,75
18 Andrés Faro Veltens INS VILA-SECA 53,75
21 Jorge Fuster Gómez COL.NTRA.SRA. DE LA CONSOLACIÓN 53,50
22 Jorge Lacruz Ferri IES BENICALAP 52,50
22 Jesús Ruiz IES VIOLANT DE CASALDUCH 52,50
24 Nara Elipe Esteller IES BETXÍ 52,25
25 Maria Carda Valls IES FRANCESC TÀRREGA 52,00
25 Raul Borha INS LA SÉNIA 52,00
27 Álvaro Serrano Juan IES JOAN COROMINES 51,25
28 Guillem Gil Andreu IES FRANCESC TÀRREGA 50,00
28 Martín Montón Sanchis IES JAUME I 50,00
30 Claudia Almansa Vallés INS LA SÉNIA 49,50
31 Daniel Babiano Gil IES VICENT CASTELL I DOMÈNECH 49,25
31 Mireia Alonso Chiva COL·LEGI PUÉRTOLAS PARDO 49,25
31 Juan José Porcar IES XIMÉN D'URREA 49,25
34 Rafael Hernández Trilles IES PROFESSOR BROCH I LLOP 48,75
34 Carlos Tomás Pérez Expósito IES FRANCESC RIBALTA 48,75
36 Luis Guillermo Meleán González IES BENICALAP 48,50
36 Qiying Lin Yang INS VILA-SECA 48,50
38 Maysem Mansour INS LA SÉNIA 48,25
38 Laura Jiménez Escrig IES JUAN BAUTISTA PORCAR 48,25
38 Marina Barberá Moreno IES MAESTRAT 48,25
41 Bohan Ji IES VIOLANT DE CASALDUCH 47,50
41 Javier Campos Tena IES EL CAMINÀS 47,50
43 Manuel Garcés Flores IES JAUME I 47,25
44 Gerard Pallarès Tomàs INS MARE DE DÉU DE LA CANDELERA 47,00
44 Priscila Alcamí IES CLOT DEL MORO 47,00
46 Olga Shemberko IES JOAN COROMINES 46,50
47 Elisa Prades Català INS LA SÉNIA 46,25
48 Marc González Vidal INS LA SÉNIA 46,00
49 Youness Agharouiz IES SERRA D'IRTA 45,00
50 Pedro Lloret Hernández IES BELLAGUARDA 44,75
50 Ana Fernández IES VIOLANT DE CASALDUCH 44,75
52 Héctor Huerta Salvador IES BENICALAP 44,50
52 Marc Domènech Carrasquilla INS LA SÉNIA 44,50
52 Sara Berlanga Aramburu IES FRANCESC RIBALTA 44,50
55 Pau Agost Barreda IES JUAN BAUTISTA PORCAR 44,25
56 Ignacio Ibáñez Ortiz IES VIOLANT DE CASALDUCH 44,00
56 Rosalia Ara IES CLOT DEL MORO 44,00
56 Nayara González IES CLOT DEL MORO 44,00
56 Itziar Montes IES CLOT DEL MORO 44,00
60 María Pascual Lloret IES BELLAGUARDA 43,75
60 Zoe Caballero IES CLOT DEL MORO 43,75
60 Carla Cepriá Sabater IES JUAN BAUTISTA PORCAR 43,75
63 Ana Isabel Marcos Querol INS LA SÉNIA 43,50
64 Guillem Lancis Beneyto IES JUAN BAUTISTA PORCAR 43,25
64 Victor Salas Villarroig IES TORREBLANCA 43,25
66 Guillem Gil IES CLOT DEL MORO 43,00
66 Alexandru Paul Adam IES LLOMBAI 43,00
68 Pablo Santos Monferrer IES FRANCESC RIBALTA 42,75
68 Alejandro Quintana Olmo COL.NTRA.SRA. DE MONTE-SIÓN 42,75
70 Marc Cortes Jaimez INS LA SÉNIA 42,50
71 Alejandro Jordán Carrión IES BELLAGUARDA 42,00
71 Victor De Pedraza Ajenjo IES VICENT CASTELL I DOMÈNECH 42,00
71 Jade Martínez Ara IES FRANCESC TÀRREGA 42,00
71 Claudia Zafrilla Martínez IES LAS NORIAS 42,00
75 Bernabé Gallego Blázquez IES JOAN COROMINES 41,75
76 Hildana Aparcana Pon IES NÚM.3. LA VILA JOIOSA 41,50
77 Paula Merenciano Durá IES BELLAGUARDA 41,25
77 Paula Murillo Grifo IES BETXÍ 41,25
77 Rubén Mundina Janés IES VILA-ROJA 41,25
77 Chaymae Aberkane IES XIMÉN D'URREA 41,25
81 Nerea Ruíz Villalba IES ÁLVARO FALOMIR 41,00
81 Iulia Brejea INS LA SÉNIA 41,00
81 Elmo Simarro Pecho IES MAESTRAT 41,00
84 Antonio Callejas Doñas IES NÚM.3. LA VILA JOIOSA 40,75
84 Valeria Selene Espinoza Balbin INS VILA-SECA 40,75
86 Andreu Martínez Reverter IES PROFESSOR BROCH I LLOP 40,50
86 Carlos Palmer Peiró IES FRANCESC TÀRREGA 40,50
86 Mar Puig Bertomeu INS LA SÉNIA 40,50
86 Erika Choglio Álvarez IES LAS NORIAS 40,50
90 Éric Pérez IES VIOLANT DE CASALDUCH 40,25
90 Abel Aguilar Ferrer IES BETXÍ 40,25
90 Gerard Peña Endrino IES PROFESSOR BROCH I LLOP 40,25
90 Apolinar Zaera IES LLOMBAI 40,25
90 Ángela Prades IES XIMÉN D'URREA 40,25
95 Antonio García Martínez IES BELLAGUARDA 40,00
95 Mónica Yago Cháfer COL.NTRA.SRA. DE MONTE-SIÓN 40,00
95 Eric Arriero Aniceto IES VILA-ROJA 40,00
95 Alejandro Tierraseca Cerón IES VINALOPÓ 40,00
99 Adela Gozalbo IES VIOLANT DE CASALDUCH 39,75
99 Isabel Badal Boné IES VICENT CASTELL I DOMÈNECH 39,75
99 Alba Gómez Parreño COL·LEGI PUÉRTOLAS PARDO 39,75