Van participar 1418 alumnes de 34 centres diferents: 738 de 1r d'ESO i 680 de 2n d'ESO:
(a sota dels centres participants es pot veure la classificació)
  1ESO 2ESO TOTAL
IES PROFESSOR BROCH I LLOP (VILA-REAL) 65 54 119
INS MAREMAR (EL MASNOU) 12 13 25
IES ALFONSO XIII (LA VALL D'ALBA) 13 7 20
IES JAUME I (BORRIANA) 14 12 26
IES BETXÍ 27 30 57
COL·LEGI PUÉRTOLAS PARDO (L'ALCORA) 6 6 12
IES LA NIA (ASPE) 19 15 34
IES SERRA D'IRTA (ALCALÀ DE XIVERT) 26 11 37
IES ÁLVARO FALOMIR (ALMASSORA) 93 82 175
SECCIÓ DE L'IES SERRÀ D'ESPADÀ (ONDA) 35 33 68
IES PARE ARQUES (COCENTAINA) 5 18 23
IES JUAN BAUTISTA PORCAR (CASTELLÓ) 34 28 62
IES VICENT SOS BAYNAT (CASTELLÓ) 13 10 23
IES LLOMBAI (BORRIANA) 34 26 60
IES SERRA D'ESPADÀ (ONDA) 23 13 36
INS NARCÍS MONTURIOL (FIGUERES) 16 13 29
IES VICENT CASTELL I DOMÈNECH (CASTELLÓ) 8 4 12
IES PENYETA ROJA (CASTELLÓ) 12 0 12
IES XIMÉN D'URREA (L'ALCORA) 21 0 21
IES BELLAGUARDA (ALTEA) 0 80 80
IES VILA-ROJA (ALMASSORA) 53 16 69
IES TORREBLANCA 20 20 40
IES JOAN COROMINES (BENICARLÓ) 7 6 13
IES VIOLANT DE CASALDUCH (BENICÀSSIM) 17
14 31
IES FRANCESC TÀRREGA (VILA-REAL) 23 30 53
IES EL CAMINÀS (CASTELLÓ) 11 4 15
IES BENICALAP (VALÈNCIA) 25 7
32
COL·LEGI NTRA. SRA. DE MONTE-SION (TORRENT) 10 25 35
NTRA. SRA. CONSOLACIÓN (VILA-REAL) 4 5 9
IES FRANCESC RIBALTA (CASTELLÓ) 12 22 34
IES MIRALCAMP (VILA-REAL) 30 15 45
COLEGIO VIRGEN DEL CARMEN (VILA-REAL) 0 4 4
INS ARGENTONA 45 53 98
SALESIANS (BORRIANA) 5 4 9
TOTAL 738 680 1418


Aquests van ser els primers classificats de cada categoria:
NIVELL: 1r d'ESO
POS. NOM COGNOMS INSTITUT QUALIFICACIÓ
1 Eva Traver Romero IES Broch i Llop 68,75
2 Jairo Solá Borrás IES Juan Bautista Porcar 68,50
3 Marc  Vicente García IES Sos Baynat 67,00
4 Víctor Salas Vilarroig IES Torreblanca 66,25
4 Laura Valdazo Martínez IES El Caminàs 66,25
6 Guillem Lancis Beneyto IES Juan Bautista Porcar 64,75
7 Alejandra Catalán Heredia IES Juan Bautista Porcar 64,00
7 Lorena Gimeno Vicente IES Juan Bautista Porcar 64,00
9 Pablo García Insa IES El Caminàs 62,50
9 Laura Jiménez Escrig IES Juan Bautista Porcar 62,50
11 Claudia Artero Clausell IES Vila-roja 61,25
11 Beatrice Balaj IES Sos Baynat 61,25
11 Alba Fernández Alcacer IES Vila-roja 61,25
11 Bohan Ji IES Violant de Casalduch 61,25
15 Carlos Barreda Piqueres IES Juan Bautista Porcar 60,25
16 Nara Elipe Esteller IES Betxí 59,25
17 Gal·la Archilés Falcó IES Violant de Casalduch 58,50
17 Luis Meleán González IES Benicalap 58,50
19 Claudia Fornás Moliner IES Juan Bautista Porcar 57,75
20 Gerard Bosch INS Maremar 57,50
21 Ester Gómez Mallol IES Vila-roja 57,00
22 Rubén Mundina Janés IES Vila-roja 56,25
23 Rebeca Marín Gascón IES Juan Bautista Porcar 55,00
23 Iñaki Prieto Gea IES Broch i Llop 55,00
23 Nicolás Ribes Krajciova IES Torreblanca 55,00
26 Martín Montón Sanchis IES Jaume I 54,50
27 Carla  Ceprià Sabater IES Juan Bautista Porcar 54,00
28 Pau Llopis Rodríguez INS Argentona 53,75
28 Marc Rodriguez INS Maremar 53,75
30 Marc Henze IES Penyeta Roja 53,50
30 Pablo Sancho Villach Col·legi Salesians 53,50
30 Vanessa Trilles Carda IES Torreblanca 53,50
33 Núria Alcalde Vedrí IES Vila-roja 53,25
34 Antonio Adrián Arsu IES Betxí 52,50
34 Nerea Peris Guillamón IES Betxí 52,50
36 Laia De La Cruz Boix IES Torreblanca 52,25
36 Emilio Jiménez INS Maremar 52,25
38 Sergi Pons Navarro IES Broch i Llop 52,00
39 Pau Agost Barreda IES Juan Bautista Porcar 51,75
39 Ionut Alexandru Ioanesi IES Francesc Ribalta 51,75
41 Indra Alejandro Zarco Azor IES Francesc Tàrrega 51,25
42 Sergio Garcia Múñoz IES Vila-roja 51,00
43 Sergi Caballero Postigo INS Argentona 50,00
43 Diego Cortés Espejo IES Torreblanca 50,00
43 Samuel Moltó García IES Pare Arques 50,00
46 Adrián Roda Griñó IES Torreblanca 49,75
47 Oska John Elliott IES Pare Arques 49,50
47 Ethan Galindo Nebot IES Violant de Casalduch 49,50
49 Oscar Benages Perez IES Serra d'Espadà 49,25
49 Alexis Guillamón Granell IES Juan Bautista Porcar 49,25


NIVELL: 2n d'ESO

POS. NOM COGNOMS INSTITUT QUALIFICACIÓ
1 Sergio Simaro Ruiz IES El Caminàs 62,50
2 Laura García Urios IES La Nia 61,00
3 Carmen Ortells Salvador IES Violant de Casalduch 60,75
4 Nuria González Veiga IES Llombai 57,25
5 Pablo Martínez Blasco IES Serra d'Espadà 55,00
5 César Sánchez Aguado IES Benicalap 55,00
7 Andreu  Arasa Rubert IES Francesc Ribalta 54,75
8 Marc  Barreda Llorens IES Francesc Ribalta 53,75
9 Ángel Izquierdo Ibáñez IES Juan Bautista Porcar 50,00
10 Adrián Badea Ionut IES Violant de Casalduch 48,75
10 Guillem Soler Martín IES Broch i Llop 48,75
12 Pedro Sánchez Centelles IES Broch i Llop 47,75
13 Damián Sánchez Abellón IES Miralcamp 47,50
14 Pau Soler Cubedo IES Francesc Tàrrega 46,75
15 Jordi Caravaca Rostoll IES Bellaguarda 46,25
16 Alba Hervías Francisco Col·legi Carmelites 45,75
17 Alexandre Prades Chornet IES Francesc Ribalta 45,50
18 Sandra Busani Navarro IES El Caminàs 45,00
18 Anna Gavaldá Gimeno IES Miralcamp 45,00
18 Júlia Llorens Rovira IES Miralcamp 45,00
21 Andrea Brun Salvia IES Francesc Tàrrega 44,75
21 Vicent Llop Ripollés Col·legi Consolació 44,75
23 Ricardo Cabrera Mezquita IES Francesc Tàrrega 44,50
23 Octavi Chordà Monsonís IES Llombai 44,50
25 Pau Pérez Barber IES Bellaguarda 44,00
26 Lara Aragonés Tecles IES Francesc Ribalta 43,75
26 Alba Arquimbau Clausell IES Vila-roja 43,75
26 David  Higón García IES Sos Baynat 43,75
26 Jordi Peirats Franch IES Betxí 43,75
30 Raquel García Barba IES Violant de Casalduch 43,00
30 Marc Usó Valles Col·legi Salesians 43,00
32 Irene Carbonell Barrajón IES La Nia 42,75
33 Mar Alayrach Solsona IES Francesc Tàrrega 42,50
33 Ignacio Alejano Ortiz IES Bellaguarda 42,50
33 Alba Arenós Barrachina IES Juan Bautista Porcar 42,50
33 Bruno Damián Brandl De Los Santos IES Betxí 42,50
33 Mónica Bru Cantero IES Juan Bautista Porcar 42,50
33 Paula Estrada García IES Juan Bautista Porcar 42,50
33 Irina García Prieto IES Juan Bautista Porcar 42,50
33 Maria Guinot Carboneras IES Serra d'Espadà 42,50
33 Jorge Martínez Campoy IES Sos Baynat 42,50
33 Mario Martinez Granero IES Francesc Tàrrega 42,50
43 Mariola Querol Edo IES Juan Bautista Porcar 42,25
44 Maria Monzo Pitarch IES Francesc Tàrrega 42,00
44 Marius Iulian Voinoiu IES Francesc Ribalta 42,00
46 Gerard Giner Fabregat IES Torreblanca 41,75
46 Rubén Juan Carbonell IES La Nia 41,75
48 Paula Carda Clausell IES Francesc Tàrrega 41,25
48 Lucía Ojeda Ruiz IES Jaume I 41,25
48 Martín David Pérez Wohlwend IES Bellaguarda 41,25